MA dot2 w studiach Polsatu

Galeria

Zobacz także

dot2 core

Podstawowy model konsolety dot2. Posiada pełną funkcjonalność serii, dwa ekrany dotykowe, blok programowania, główny playback i podstawowy zestaw executorów.

dot2 F-wing

Moduł wing dla konsolety dot2 oraz dla dot2 onPC, łączący się przez Ethernet. Posiada wbudowany ekran dotykowy, 8 executorów suwakowych i 16 executorów klawiszowych.

dot2 Node4 (1K)

Bramka Ethernet-DMX dla serii dot2. Posiada 4 wyjścia DMX, złącze etherCON. Posiada też programową licencję na 1024 kanały dla dot2 onPC.

Rodzaj realizacji:

Miejsce realizacji:

Poszukiwanie przez Polsat nowego sterowania światłem studyjnym zbiegło się czasowo z premierą MA dot2, więc studia Polsatu były jednym z pierwszych miejsc prezentacji nowego systemu, ledwie trzy dni po oficjalnej premierze dot2.

MA dot2 idealnie spełnił zapotrzebowanie na prosty i czytelny w użyciu sterownik, który dobrze radzi sobie z różnymi systemami mieszania barw, sterując na miejscu nie tylko światłem konwencjonalnym, lecz reflektorami typu ARRI L7-C.

Uwzględniając własną wygodę pracy i sposób użycia, Polsat zakupił już wiele zestawów systemu MA dot2, zawierających MA dot2 core + skrzydło MA dot2 F-wing. Takie rozwiązanie daje możliwość umieszczenia bloku dodatkowych suwaków w pewnym oddaleniu od konsolety głównej, jeśli zajdzie taka potrzeba organizacji stanowisk pracy.

W maju 2015 roku dostarczony został pierwszy zestaw, złożony z dot2 core + dot2 F-wing, z przeznaczeniem na realizacje w studiu dla kanału Polsat News 2.

W grudniu 2015 roku dostarczony został drugi zestaw, złożony z dot2 core + dot2 F-wing, który trafił do studia realizacji kanału Polsat Sport.

W kwietniu 2017 roku dostarczony został trzeci zestaw, złożony z dot2 core, dot2 F-wing, oraz trzech bramek dot2 Node4 (1K). Użycie dodatkowych bramek da większą swobodę użycia konsolet w różnych miejscach. Przeznaczeniem zestawu stało się docelowo studio "green-box" do realizacji z wirtualną scenografią.

W czerwcu 2017 roku doszedł czwarty zestaw, złożony z dot2 core, oraz dot2 F-wing, z przeznaczeniem dla studia kanału Polsat News.

Pod koniec października 2017 roku zakupiono kolejne dwa zestawy, złożone z dot2 core, oraz dot2 F-wing każdy.